tipy na výlet - www.penzionchechluvka.cz

Přejít na obsah
Rekreace v Beskydech
Penzion Chechluvka se nachází v turistickém regionu Beskydy v Podbeskydské pahorkatině, kde dominuje turistika a rozsáhle cyklostezky, hipostezky, houbaření, lyžování, běžkování, koupání, vodní sporty, kulturní a společenské akce. V zimní sezoně běžky a lyže.
Naše Wellness v penzionu
V penzionu se nachází naše Wellness, kde můžete relaxovat a dopřát vašemu tělu odpočinek a regeneraci. Ubytovaným klientům nabízíme rozmanité balíčky za rozmanité ceny. Vířivku nebo finskou saunu klient využívá sám bez přítomnosti ostatních, tzv. separé. Naše Wellness je i pro širokou veřejnost.

Pěší horská turistika v Beskydech
Penzion Chechluvka se nachází ve zvlněné těšínské pahorkatině nedaleko severních výběžků Moravskoslezských Beskyd, které dominuje královna Beskyd Lysá hora.
Lysá hora
Pod Lysou horu se dostanete asi 15 km autem od penzionu pod kopec do obce Krásná, poté po žluté turistické stezce až na vrchol. Na vrcholu jsou horské turistické chaty a překrásný výhled do okolí. Lysá hora oplývá několika pověstmi, místní se přiklání k této: Na Lysé hoře se slétaly čarodějnice z celého Slezska a pořádaly svoje reje a sabaty, kterých se účastnil i Lucifer s dalšími čerty. Každého zabloudilce utancovali k smrti. (Proto se každý rok koná tradiční turistická akce- Slet čarodějnic na Lysé hoře).
Prašivá
Vrchol Prašivá má své kouzlo tajuplným dřevěným kostelíkem s červenými okny z roku 1640, který je významným poutním místem v blízkosti turistické chaty s rozhlednou. Tento vrchol je hojně navštěvován rodinami s dětmi. U chaty je venkovní dětský kout a ohniště na opečení špekáčků pro ještě lepší atmosféru. Pod Prašivou se dostanete autem do obce Vyšní Lhoty asi 7 km od penzionu.
Godula
Na Godulu se dostanete autem asi 7,5 km do obce Komorní Lhotka, poté po žluté turistické stezce až na vrchol. Na Goguli je horská chata Ondráš. O Goduli se vypráví mnoho pověstí, zvláště ta o ukrytých pokladech. Pokladů prý ale hora Godula ukrývá víc. Ať už poklad moudré Černé kněžny, nebo poklad zbojnické družiny vedené legendárním zbojníkem Ondrášem. Ti zde podle pověsti část svého lupu zakopali a dodnes prý leží v zemi a čeká na objevení.


Žermanická přehrada 4 km
Žermanická přehrada je údolní nádrž na řece Lučině u Žermanic. Byla vybudována v letech 1951 až 1958. Maximální hloubka je 28 m. V důsledku stavby přehrady byly zatopeny vesnice Horní a Dolní Soběšovice. Při stavbě přehrady vznikla přírodní památka Žermanický lom, ten byl v roce 1992 vyhlášen přírodní památkou. Vodní nádrž je určena ke koupání, vodním sportům, ale i rybaření. Pláže jsou travnaté, s pozvolným písčitým vstupem do vody. Možnost vypůjčení lodiček a kempování. K Žermanické přehradě se dostanete autem nebo pěšky za 4 km.
Vodní nádrž Těrlicko 9 km
Těrlická přehrada je údolní nádrž vybudovaná v letech 1955 až 1964 v současné době především rekreace. Vodní nádrž má vlek pro vodní lyžování, čímž se stala pro návštěvníky velmi atraktivní. Dále je možnost i jiných vodních sportů i rybaření. V blízkosti je půjčovna lodiček a šlapadel. K přehradě se dostanete autem, pěšky nebo na kole za 9 km.
Aquapark Olešná a inline dráha
Asi 15 km od penzionu se nachází přehrada Olešná, kde můžete posedět u vody, okoupat psího parťáka a anebo jít s dětmi do aquaparku, kde se vaše děti vydovádí a užijí. Okolo celé přehrady je vybudovaná trasa pro inline kolečkové brusle s různými občerstveními.
 
Zámek Frýdek a jeho překrásný park a muzeum
Pro milovníky kultury a historie je k nahlédnutí Zámek Frýdek ve Frýdku, který byl přestavěn z gotického hradu. Zámek se nachází 11,5 km od penzionu a je přístupný každý den kromě pondělí. V zámku lze navštívit i muzeum a zámeckou zahradu, kde se nachází i altánek, výhledy na pohoří Beskydy, a asi 200 let starý Jasan ztepilý, který je nejširším stromem ve Frýdku-Místku. Doporučujeme si projít Zámecký okruh, který vede přes celý zámek spolu s několika sály a vyhlídkovou věží.
 
Exkurze v automobilce Hyundai
Pro milovníky automobilismu je možno nahlédnout formou exkurze přímo do výroby automobilů a shlédnout tak tajemství okolo výroby. Automobilka je vzdálená 4 km od penzionu. Prohlídky je třeba rezervovat předem. Bližší informace zde:


Minipivovar U Koníčka 2,2 km pěšky, autem 2,8 km
K pivovaru se dostanete krásnou procházkou přes les a pole do vedlejší vesnice Vojkovice. Možnost exkurze minipivovaru za mini poplatek. Pivo, které Vás rozřehtá.
 
Ropice golf
 
Pro milovníky golfu a turnajů je tady asi 10 km vzdálený Golf v Ropici. Golf v Ropici se pyšní titulem TOP 10 golfových hřišť v ČR. Nabízí osmnáctijamkové hřiště s výhledem na panorama Slezských Beskyd.
Cyklostezky v okolí
V okolí penzionu je mnoho cyklostezek, které vedou hlavně po okolí Žermanické přehrady a malebnou přírodou Pobeskydí přes louky, vesničky s výhledem na vrcholky Beskydských vrcholů.
 
Polsko
 
 
Asi 14 km autem od penzionu se dostanete přes řeku Olši do polského Těšína. Turisticky navštěvovaný Zámek Myśliwski s krásným Parkem Angielskim na Górze Zamkowej. V Parku můžete navštívit Piastovskou věž nebo Věž Ostatecznej Obrony a Rotundu sv. Mikuláše a sv. Václava z 11. století. Procházka ulicí Glembokou směrem na Rynek Vám nabídne kavárníčky, cukrárny se spoustou obchůdků se suvenýry s polskou kulturou.
 
Vyjížďky na koních a v koňském povozu
 V blízkosti penzionu se nachází vyjížďky na koních, které se konají po místních hipostezkách. Vyjížďky na koních je nutné předem objednat u nás v penzionu.

 
AUTOBUS
Přímo před penzionem Chechluvka se nachází autobusová zastávka „Na Chechlůvce“ směr Český Těšín a na opačné straně cesty směr Frýdek-Místek. Jízdní řád je k nahlédnutí v penzionu, v případě zájmu poradíme, kde a kam se můžete zajet podívat.

VLAK
Asi 1,4 km je vlaková zastávka Horní Tošanovice.

AUTO
Frýdek-Místek 10 km
Český Těšín 12 km
Třinec 15 km
Havířov 16 km
Ostrava 30 km

Návrat na obsah